Skontaktuj się z nami i zacznij oszczędzać na energii!

5 + 4 =

Fotowoltaika Pomorskie

Razem tworzymy dobrą energię!

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację – dowiedz się jak możesz oszczędzać!

Posiadamy własne ekipy instalacyjne, 12 lat doświadczenia w branży energetyki słonecznej.

Jak fotowoltaika w pomorskiem to tylko z nami.

Fotowoltaika w województwie pomorskim

Ceny prądu rosną. W dodatku ekolodzy biją na alarm. Chcą zwrócić naszą uwagę na stan środowiska naturalnego. Poszukujemy alternatyw, które będą nie tylko tańsze, ale również korzystniejsze dla zdrowia. Odnawialne źródła energii to temat, którym interesuje się coraz więcej mieszkańców województwa pomorskiego. Jednym z nich jest zielona energia, którą pozyskasz ze słońca. Takie możliwości daje montaż paneli fotowoltaicznych.

Nim się zdecydujesz, poznaj korzyści

Czasy, gdy kupowało się kota w worku minęły. Dzisiaj podjęcie decyzji jest poparte szeregiem argumentów. Ta sama droga dotyczy montażu instalacji fotowoltaicznych. Produkcja energii elektrycznej ze słońca niesie za sobą wiele korzyści. Nie zawsze zdajemy sobie z nich sprawę. Korzystanie z fotowoltaiki w województwie pomorskim odmieni wiele obszarów Twojego życia. Zyskasz bezpieczeństwo energetyczne, gdyż uniezależnisz się od lokalnego dostawcy energii elektrycznej. W dodatku panele słoneczne wyprodukują prąd, który pokryje Twoje zapotrzebowania. Odnawialne źródła energii elektrycznej, a więc fotowoltaika, są tanie. Zatem będziesz obojętny na rosnące ceny prądu. Jeżeli zdecydujesz się na montaż paneli fotowoltaicznych w Twoim domu lub firmie, ograniczysz także emisję CO2 do atmosfery.

Lat doświadczenia

Zrealizowanych projektów

Montaż paneli fotowoltaicznych Pomorskie

Otrzymaj 5000 zł dofinansowania na budowę własnej instalacji fotowoltaicznej.

Skorzystaj z darmowej konsultacji i dowiedz się jako otrzymać dofinansowanie na instalację paneli fotowoltaicznych w Twoim domu w województwie pomorskim.

Nasi doradcy na bieżąco śledzą możliwości finansowania fotowoltaiki w Polsce i województwie. Dla naszych klientów uzyskaliśmy już kilkaset tysięcy złotych dofinansowania dla wybudowanych przez nasz elektrowni słonecznych.

Dwa „E” w fotowoltaice

Szybki bilans korzyści da Ci jasną odpowiedź na to, że inwestycja w instalacje fotowoltaiczne oznacza oszczędności. Lubi je każdy. Niezależnie od wieku, płci i profesji. Dlatego fotowoltaika przyciąga już nie tylko zaciekawione spojrzenia właścicieli domków jednorodzinnych w województwie pomorskim. Ekonomia to doskonały argument dla przedsiębiorców i rolników z tego regionu. Czy i Ty chcesz obniżyć swoje rachunki za prąd o 90%? W dodatku poza ekonomią, rozwiązanie to sprawia, że robisz coś dobrego. Nie chodzi wyłącznie o korzyści materialne. Wybierając fotowoltaikę, stawiasz na ekologię. Ten mały krok w kierunku zmniejszenia emisji szkodliwych substancji, poprawi stan środowiska naturalnego.

fotowoltaicznych Pomorskie
Montaż paneli fotowoltaicznych pomorskie

Gdzie szukać porady?

Coraz więcej dachów w okolicy pokrywa się panelami słonecznymi. Twoją uwagę przyciągnęły także instalacje umieszczone na specjalnych stelażach naziemnych. Które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla Ciebie? Na terenie województwa pomorskiego pracują specjaliści z AM GROUP SOLAR. Z fotowoltaiką są już związani przeszło dekadę. W tym czasie zamontowali setki paneli fotowoltaicznych. Ich doświadczenie i profesjonalizm w tym, co robią, oznaczają, że otrzymasz rozwiązanie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Jeżeli Cię to zdziwiło, to spieszymy z wyjaśnieniem. Nie ma dwóch takich samych instalacji fotowoltaicznych. Każda różni się w zależności od kilku czynników, które ustalamy w czasie audytu. 

U

Audyt

Przyjrzymy się budynkowi, który zamierzasz zasilać energią elektryczną czerpaną ze słońca. W czasie audytu ocenimy potencjał energetyczny obiektu. Każda oferta jest przygotowywana w odniesieniu do konkretnych informacji. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nasza propozycja będzie dla Ciebie podwójnie korzystna. Zwrócimy uwagę, by Twoja instalacja fotowoltaiczna przynosiła Ci jak najwyższe zyski. A z drugiej strony, stworzymy projekt, który pokryje zapotrzebowanie energetyczne. Dzięki temu nie przepłacisz. Pracujemy wyłącznie na komponentach wysokiej jakości. Oznacza to, że montaż instalacji fotowoltaicznej to czynność jednorazowa. Na panele słoneczne otrzymasz łącznie 40 lat gwarancji: 15 lat gwarancji ogólnej oraz 25 lat gwarancji na moc wyjściową.

u

Dla kogo jest fotowoltaika?

Pokaż nam swój dach, a powiemy Ci, jakie są możliwości. Czy to naprawdę wystarczy? W zasadzie tak. Fotowoltaika to rozwiązanie dla każdego, kto chce czerpać korzyści z darmowej energii słonecznej. Dlatego nasze wizyty nie dziwią pracowników magazynów, hal produkcyjnych, a także właścicieli gospodarstw rolnych. Jeżeli położenie budynku uniemożliwia założenie paneli fotowoltaicznych na dachu, zaproponujemy inne rozwiązanie. Instalacje fotowoltaiczne można zamontować na elewacji budynku lub wykorzystać do tego pobliski grunt. Chodzi o to, by uzyskać optymalne warunki nasłonecznienia. Jest to konieczne, by czerpać wymierne korzyści wynikające z montażu instalacji fotowoltaicznych. Najkrótszą drogą, żeby to sprawdzić jest kontakt z pracownikiem z firmy AM GROUP SOLAR

Elektrownie słoneczne w woj. pomorskim – AM Group Solar

Fotowoltaika Pomorskie

Fotowoltaika Chojnice

Sprawdź informacje na temat montażu paneli słonecznych w Chojnicach i opinie klientów.

Fotowoltaika na dachu domu w Brodnicy

Fotowoltaika Elbląg

Sprawdź informacje na temat montażu paneli słonecznych w Elblągu i opinie klientów.

Fotowoltaika Gdańsk na Pomorzu

Fotowoltaika Gdańsk

Sprawdź informacje na temat montażu paneli słonecznych w Gdańsku i opinie klientów.

Fotowoltaika Starogard Gdańsk

Fotowoltaika Starogard Gdń.

Sprawdź informacje na temat montażu paneli słonecznych w Starogardzie Gdańskim i opinie klientów.

Fotowoltaika Gdynia

Fotowoltaika Gdynia

Sprawdź informacje na temat montażu paneli słonecznych w Gdyni i opinie klientów.   

Panele fotowoltaiczne na dachu domu

Fotowoltaika Kościerzyna

Sprawdź informacje na temat montażu paneli słonecznych w Kościerzynie oraz opinie klientów.

Dlaczego my?

Każdą podróż trzeba rozpocząć od pierwszego kroku. Towarzyszymy naszym klientom na każdym etapie inwestycji w fotowoltaikę. Służymy radą i doświadczeniem. Zaproponujemy rozwiązania dopasowane pod indywidualne oczekiwania. Montaż paneli fotowoltaicznych to nie tylko nasza praca. To misja, dzięki której przyczyniamy się do ochrony środowiska i generujemy oszczędności dla naszych klientów. Posiadamy odpowiednie doświadczenie, dzięki któremu maksymalizujemy wydajność Twojej instalacji fotowoltaicznej. Nasze usługi kojarzone są ze słowem jakość. Składają się na nią sprawdzone materiały wykorzystywane do budowania elektrowni słonecznych, a także profesjonalizm ekip montażowych. A czy Ty zrobiłeś już swój pierwszy krok w stronę fotowoltaiki?

Kilka faktów o AM Group Solar

Posiadamy ponad 12-letnie doświadczenie w projektowaniu i realizacji systemów instalacji fotowoltaicznych. Przez wiele lat zdobywaliśmy doświadczenie na wielu europejskich rynkach takich jak Niemcy, Francja, a także Austria oraz Holandia, gdzie łącznie w ostatnich latach zbudowaliśmy ponad 6000 kW mocy zainstalowanej w elektrowniach słonecznych. Na rynku krajowym działamy przede wszystkim na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Pomorskiego. AM Group Solar – energia odnawialna nie ma przed nami tajemnic.

Inwestycje realizujemy wyłącznie własnymi, wykwalifikowanymi ekipami montażowymi.

Am Group Solar na targach oze

Fotowoltaika w biznesie

Dzisiaj przedsiębiorca to dobry strateg. Dlatego zarządzanie firmą wiąże się z podejmowaniem decyzji, które mają istotny wpływ na rozwój biznesu. Czy jest tutaj miejsce dla fotowoltaiki? Owszem. I wielu przedsiębiorców już się o tym przekonało. Montaż instalacji fotowoltaicznej to dzisiaj nie tylko rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne. Decydując się na ten krok, poprawiasz wizerunek firmy. Stajesz się świadomym przedsiębiorcą, który wybiera rozwiązania przyszłości. Właśnie dlatego obecność paneli fotowoltaicznych na dachach dużych firm z województwa pomorskiego już nikogo nie dziwi. Dołącz do grupy przedsiębiorców, którzy zasilają swój biznes energią płynącą ze słońca. Zamontuj panele fotowoltaiczne na dachu budynku firmowego.

Fotowoltaika – Najczęściej zadawane pytania

Czy mój dach jest odpowiedni do fotowoltaiki?

Jeśli Twój dach nie jest skierowany na północ, nie ma ani na nim, ani w okolicy elementów, które mogą zacieniać daną połać (wysokie drzewa, budynki, kominy) i jest dostępna powierzchnia, to dach nadaje się do założenia na nim fotowoltaiki. Jeśli montaż na dachu nie jest możliwy, to panele fotowoltaiczne można również montować na gruncie.

Czy będę mógł zobaczyć wizualizację moich paneli na dachu?

Oczywiście, dla każdego klienta przygotowujemy projekt rozmieszczenia paneli na dachu, który można zobaczyć nawet przed podpisaniem umowy jeśli zachodzi taka potrzeba. Najczęściej używamy zdjęć satelitarnych i to na ich podstawie tworzymy wizualizację, ale jeśli danego budynku nie ma jeszcze na mapach, rysujemy również na podstawie zdjęć połaci dachowych i ich wymiarów lub projektu budowlanego budynku.

Co gdy wyłączą mi „prąd”? Czy mam wtedy swój?

Założenie instalacji fotowoltaicznej czyni nas niezależnymi finansowo. Niestety nie sprawia, że jesteśmy niezależni energetycznie. Ze względu na bezpieczeństwo osób, które mogłyby pracować przy ewentualnej awarii sieci nie można dopuścić, aby pojawił się w niej prąd. W związku z tym produkcja jest w tym momencie wstrzymana. Dodatkowo falownik do swojej pracy również potrzebuje źródła zasilania. Jednakowoż wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów mamy w swojej ofercie rozwiązanie, które zapewni zasilanie awaryjne przez krótki okres czasu.

Szerzej ten temat opisujemy na blogu w artykule – Fotowoltaika a brak prądu w sieci – co z prądem w domu?

Co z panelami gdy skończy się ich żywotność? Ile będzie mnie kosztował recykling?

Pytanie znacznie wybiegające w przyszłość, ale jest jak najbardziej zasadne. Natomiast trudno tutaj odpowiedzieć w dwóch zdaniach, odpowiadamy na nie szerzej w tym artykule – Recykling i żywotność paneli fotowoltaicznych – co po latach z fotowoltaiką?

Czy panele fotowoltaiczne są odporne na warunki atmosferyczne?

Tak panele zostały zaprojektowane tak, by wytrzymywać, gradobicia, burze czy temperatury spadające poniżej -30°C. Panele fotowoltaiczne wiodących producentów w szczególności notowane w najważniejszym rankingu Bloomberga w Tier 1 przechodzą rygorystyczne testy wytrzymałościowe. Wyniki testów wskazują, iż panele występujące w/w rankingu, mają dużo większą odporność na warunki atmosferyczne niż pozostałych słabszej jakości producentów.

Czy panele wyglądają estetycznie na dachu?

Wszystko pozostaje w kwestii gustu, w naszej ofercie mamy 3 rodzaje wykończenia paneli. Mamy całkowicie czarne, które doskonale komponują się z czarną dachówką. Są również panele w jasnej barwie, z aluminiową ramką i białą folię ochronną. Trzeci model ma czarną ramkę i białą folię między komórkami. Także każdy znajdzie coś dla siebie, a naszym zdaniem, dach wygląda dużo lepiej z panelami fotowoltaicznymi.

Czy instalacja działa w czasie zimy?

Efektywność instalacji fotowoltaicznej jest zależna od mocy światła rozproszonego, które ją otacza. W skrócie im jaśniej, tym lepiej. Ta sama pora roku w różnych częściach Polski może się delikatnie różnić. Z pewnością w górach jest mniejsze zachmurzenie zimą niż w środkowej, czy północnej Polsce. Niemniej ze względu na to, że słońce jest w tym okresie bardzo nisko, to produkcja instalacji jest znikoma w porównaniu do miesięcy słonecznych. Dlatego tak ważne jest dobranie mocy instalacji tak, aby pokryła ona nasze całoroczne zapotrzebowanie na prąd pamiętając o wpływie poszczególnych pór roku na jej efektywność.

Ile waży taka instalacja? Jak mocno obciążony będzie dach?

Ciężar panelu fotowoltaicznego zależy tak naprawdę od jego rozmiarów. Z kolei wielkość modułu determinuje jego moc. Można zatem mieć instalację z mniejszą ilością cięższych paneli, bądź większą ilością paneli lżejszych. Obciążenie na m2 wynosi w przybliżeniu 12 – 13 kg. Średnia waga instalacji 10 kWp wraz z konstrukcją to około 600 – 650 kg. Zatem obciążenie konstrukcji dachu jest raczej znikome.

Ile energii wyprodukują panele fotowoltaiczne w ciągu roku?

Szacunkowo, przyjmujemy, iż optymalne warunki pogodowe w Polsce pozwalają na wyprodukowanie od 950 do nawet 1020 kWh z 1 kW w ciągu roku. Oczywiście jest to uwarunkowane kilkoma czynnikami, jednak najważniejszy jest poziom nasłonecznienia paneli fotowoltaicznych.

Jak długo działają panele fotowoltaiczne

Wysokiej klasy panele fotowoltaiczne cechują się bardzo długim czasem użytkowania. Optymalnie dobrana oraz prawidłowo założona przez doświadczonych monterów instalacja fotowoltaiczna jest inwestycją jednorazową i będzie działać przez wiele lat. (ok. 20-25 lat) Po 25 latach użytkowania będą one miały ok. 80-85% pierwotnej sprawności. Dlatego też najlepsi Producenci zdają sobie sprawę jak trwały jest ich produkt i proponują wieloletnie gwarancje.

Nasz blog

Lubimy dzielić się wiedzą i doświadczeniem, fotowoltaika to nasza specjalność. Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu.

Nieustannie podnosimy swoje kompetencje!

Nieustannie podnosimy swoje kompetencje!

Najgorsze co moglibyśmy zrobić to spocząć na laurach, dlatego nieustannie rozwijamy nasze kompetencje! 💪 W ostatnich dniach nasi instalatorzy wzięli udział w wewnętrznych testach SEP, dzięki którym nieustannie upewniamy się, że każdy z naszych fachowców ma aktualną...

Każda twoja opinia – to jedno drzewo więcej!

Każda twoja opinia – to jedno drzewo więcej!

Spójrz, jak łatwo możesz wesprzeć ekosystem. Wystarczy, że wystawisz nam szczerą opinię na wizytówce Google, a współpracująca z nami firma ReviewForest zasadzi w Twoim imieniu jedno drzewo. Twoja autentyczna recenzja to także cenna wskazówka dla osób szukających...

Chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili i opowiedzieli o naszej ofercie?