Zasady programu

Czyste Powietrze – Zasady

W obliczu narastającego problemu zanieczyszczenia powietrza, Polska podjęła ważne kroki mające na celu poprawę jakości życia swoich mieszkańców.

Program „Czyste Powietrze” jest jedną z kluczowych inicjatyw rządowych, które wspierają obywateli w finansowaniu modernizacji i termomodernizacji swoich domów. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu programowi oraz korzyściom, jakie niesie dla środowiska i społeczeństwa.

Program „Czyste Powietrze” to inicjatywa rządowa, która ma na celu poprawę jakości powietrza w województwie kujawko-pomorskim oraz innych rejonach w Polsce poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń pochodzących z nieekologicznych źródeł ciepła.

Ważnym elementem jest także poprawa efektywności energetycznej domów mieszkańców Bydgoszczy oraz każdego innego polskiego miasta.

Głównym mechanizmem programu jest udzielanie dotacji na modernizację i termomodernizację budynków mieszkalnych.

Pracownik AMGroup Solar
Klimatyzacja zamontowana przez firmę amgroup solar

Jakie korzyści niesie program „Czyste Powietrze”?

Poprawa jakości powietrza

Dzięki modernizacji domów i wymianie przestarzałych urządzeń grzewczych na bardziej ekologiczne, program „Czyste Powietrze” przyczynia się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery. W rezultacie, powietrze staje się czystsze, co ma korzystny wpływ na zdrowie mieszkańców i środowisko naturalne.

Chyba nikt z nas nie lubi, jak sąsiad pali w piecu śmieciami, czy po prostu słabym opałem… oddychanie takim powietrzem nie należy do przyjemności. Niestety, ale według badań Polskiego Alarmu Smogowego w Bydgoszczy mamy doczynienia z bardzo słabą jakością powietrza… dlatego dotacja Czyste Powietrze to idealna inwestycja dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Większa niezależność

Korzystając z Czystego Powietrza, możesz na bardzo atrakcyjnych warunkach wymienić źródło ciepła (dostępne są także inne dotacje, na przykład najnowsza piąta edycja dotacji Mój Prąd). Takie rozwiązanie uniezależnia Cię od chwiejnej sytuacji związanej z surowcami… nie musimy przypominać, jak wielkie podwyżki cen gazu mogliśmy zaobserwować jeszcze parę miesięcy temu. Czy chcesz ryzykować?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości pozyskania dotacji Czyste Powietrze, to skontaktuj się z naszym specjalistą.

Oszczędności energetyczne

Dzięki termomodernizacji, właściciele domów mogą znacznie obniżyć koszty związane z ogrzewaniem. Lepsza izolacja termiczna, nowoczesne systemy grzewcze przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii, co przekłada się na niższe rachunki za energię.

Nowoczesne ogrzewanie, jak na przykład pompa ciepła posiada normę efektywności (SCOP) minimum 4 razy większą, niż energia, której potrzebuje do pracy. W rezultacie wytwarza minimum 4 razy więcej energii cieplnej, a emisja szkodliwych dla środowiska substancji praktycznie nie istnieje.

Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi, przy takiej inwestycji nie dość, że energia elektryczna i cieplna będzie praktycznie darmowa, to korzyści dla ekosystemu zostaną zmaksymalizowane.

Korzyści z fotowoltaiki

Fotowoltaika to cały wachlarz możliwości. W dodatku montaż instalacji fotowoltaicznej pozostawia pewną dowolność. Jeżeli Twój dach nie jest odpowiednio nasłoneczniony, wystarczy poszukać innych rozwiązań instalacyjnych. Panele słoneczne montujemy także na elewacjach budynków lub na specjalnych stelażach umieszczonych na pobliskim gruncie. Projekt elektrowni fotowoltaicznej wymaga nieszablonowego myślenia. Należy uwzględnić nie tylko potencjał solarny budynku, ale także zapotrzebowanie energetyczne użytkowników. Dlatego każda instalacja fotowoltaiczna jest kwestią bardzo indywidualną. Takie podejście sprawia, że oprócz gwarancji producenta na zainstalowane panele fotowoltaiczne, zyskasz znacznie więcej. O czym mowa?

Fotowoltaika kujawsko pomorskie
Montaż Fotowoltaika kujawsko pomorskie

Bilans korzyści

Chcesz obniżyć rachunki za prąd o 90%? Szybka kalkulacja wystarczy, by zdać sobie sprawę ze skali oszczędności. Montaż paneli fotowoltaicznych jest jednorazowy. W dodatku użytkownicy instalacji fotowoltaicznej cieszą się darmową energią pozyskiwaną ze słońca przez 40 lat! Liczby te są efektem wykorzystywanych przez nas materiałów. Firma AM GROUP SOLAR montuje moduły fotowoltaiczne niemieckiego producenta. Dzięki temu zyskujemy 15 lat gwarancji ogólnej oraz 25 lat gwarancji na moc wyjściową. Oznacza to, że fotowoltaika to jedno z rozwiązań, które zwiększy bezpieczeństwo energetyczne i finansowe Twojej rodziny. W dodatku w czasie konsultacji wyszukamy możliwości, które obniżą koszt montażu instalacji fotowoltaicznej.

Skontaktuj się z nami i zacznij oszczędzać na energii!

3 + 7 =

Program "Czyste Powietrze" - Dotacja na lepszą jakość życia

Nie zwlekaj – skontaktuj się z nami już dziś! W AM Group zajmiemy się wszystkimi kwestiami związanymi z dofinansowaniami, złożymy za Ciebie wnioski o dotacje na pompę ciepła lub inne komponenty oraz opracujemy je tak, abyśmy razem osiągnęli maksimum potencjału z Twojej inwestycji!

Dlaczego my?

Każdą podróż trzeba rozpocząć od pierwszego kroku. Towarzyszymy naszym klientom na każdym etapie inwestycji w fotowoltaikę. Służymy radą i doświadczeniem. Zaproponujemy rozwiązania dopasowane pod indywidualne oczekiwania. Montaż paneli fotowoltaicznych to nie tylko nasza praca. To misja, dzięki której przyczyniamy się do ochrony środowiska i generujemy oszczędności dla naszych klientów. Posiadamy odpowiednie doświadczenie, dzięki któremu maksymalizujemy wydajność Twojej instalacji fotowoltaicznej. Nasze usługi kojarzone są ze słowem jakość. Składają się na nią sprawdzone materiały wykorzystywane do budowania elektrowni słonecznych, a także profesjonalizm ekip montażowych. A czy Ty zrobiłeś już swój pierwszy krok w stronę fotowoltaiki?

Kilka faktów o AM Group Solar

Posiadamy ponad 12-letnie doświadczenie w projektowaniu i realizacji systemów instalacji fotowoltaicznych. Przez wiele lat zdobywaliśmy doświadczenie na wielu europejskich rynkach takich jak Niemcy, Francja, a także Austria oraz Holandia, gdzie łącznie w ostatnich latach zbudowaliśmy ponad 6000 kW mocy zainstalowanej w elektrowniach słonecznych. Na rynku krajowym działamy przede wszystkim na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Pomorskiego. AM Group Solar – energia odnawialna nie ma przed nami tajemnic.

Inwestycje realizujemy wyłącznie własnymi, wykwalifikowanymi ekipami montażowymi.

Am group solar na targach firm OZE