Fotowoltaika dla firm Bydgoszcz

Fotowoltaika dla firm – Idealne rozwiązanie dla biznesu

Rachunki za prąd stanowią istotny element w budżecie twojej firmy?

Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się jak oszczędzić na energii!

Fotowoltaika na dachu budynku przedsiębiorcy rolnego

Instalacje fotowoltaiczne dla firm – sposób na oszczędność

 

Rachunki za prąd stanowią istotny element w budżecie firmy. Dlatego zwłaszcza w sytuacji rosnących cen energii warto je zminimalizować. Umożliwia to fotowoltaika dla firm. Przekonaj się, jak ograniczyć wydatki twojego przedsiębiorstwa, a zarazem zadbać o dobro naszej planety.

Panele słoneczne to już powszechny widok w całej Polsce. Instalacje fotowoltaiczne zbudowane są z modułów wytwarzających energię i z falownika, który oddaje energię w postaci prądu. Mogą być montowane na dachu (najpopularniejsza i najtańsza opcja), na gruncie lub też na elewacji.

Wybierając instalację fotowoltaiczną dla firm, należy także zwrócić uwagę na warunki gwarancji oraz na moc instalacji, aby była ona adekwatna do naszych potrzeb.

Zgodnie z przepisami prawa można wyróżnić mikroinstalacje o mocy poniżej 50 kWP, które sprawdzą się w mniejszych firmach, małe instalacje o mocy od 50 kWp do 1 MWp dla na przykład hoteli oraz instalacje o mocy powyżej 1 MWp dla zakładów produkcyjnych.

Dlaczego fotowoltaika dla firm jest opłacalna?

Fotowoltaika dla firm pozwala przedsiębiorcom zaspokoić bieżące zapotrzebowanie na prąd, a także uniezależnić się od rosnących cen energii elektrycznej. Zwłaszcza połączenie fotowoltaiki z urządzeniami dodatkowymi takimi jak na przykład magazyn energii sprzyja autokonsumpcji i pozwala na niezależność. Wówczas można korzystać z wyprodukowanej energii w czasie, gdy instalacja będzie produkowała mniej prądu, na przykład nocą lub w pochmurne dni

Dobrym uzupełnieniem instalacji jest pompa ciepła, która w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi pozwala znacząco ograniczyć rachunki. Jej montaż przyniesie wiele korzyści – pozwoli zredukować koszty chłodzenia i ogrzewania, co pozytywnie wpływa na koszty funkcjonowania firmy.

Wszystkie takie działania zapewniają stabilność wydatków, co okazuje się niezwykle istotne przy szacowaniu kosztów prowadzenia działalności albo podczas sporządzania biznesplanu.

Fotowoltaika dla firm Dofinansowania
Dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych dla firm

Opłacalna fotowoltaika. Dofinansowania dla firm

Wielu przedsiębiorców przekonało się już, jak wiele korzyści daje im fotowoltaika dla firm. Dotacje korzystnie wpływają na zainteresowanie inwestycjami. Dzięki wsparciu państwo pokazuje, jak ważna dla rozwoju kraju jest fotowoltaika. Dofinansowania dla firm oferuje program Energia Plus, który jest przeznaczony dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. Umożliwia on pozyskanie w formie pożyczki zwrotnej o wysokości nawet 85% kosztów kwalifikowanych inwestycji lub bezzwrotnego dofinansowania do 50% wartości przedsięwzięcia.

Nabór wniosków w ramach programu Energia Plus rozpoczął się 1 kwietnia 2022 i trwa do 16 grudnia bieżącego roku. W obecnej edycji dostępna jest tylko alokacja w formie pożyczki. Przeznaczono na ten cel 745 mln zł. Pożyczki udzielane są na 15 lat. Istnieje też możliwość umorzenia spłaty części pożyczki (do 10%).

Przedsiębiorcy mogą też liczyć na dofinansowania z programów samorządowych, ze środków unijnych lub zdecydować się na leasing.

Przebieg współpracy

Umów się z nami na bezpłatne spotkanie, na którym przeanalizujemy Twoje potrzeby i zaproponujemy najlepszą ofertę dedykowaną dla Twojej firmy.

Kontakt z biurem monterskim fotowoltaika Bydgoszcz

Kontakt z naszym biurem

Instalacja fotowoltaiczna na dachu firmy

Audyt Twojego budynku

Projekt instalacji słonecznej

Przygotowanie projektu instalacji przez projektanta

Kosztorys fotowoltaiki dla firm

Przesłanie kosztorysu i oferty na podstawie projektu

umowa na instalację fotowoltaiczna

Podpisanie umowy

budynek z fotowoltaiką

Instalacja paneli słonecznych

dofinansowania fotowoltaiki dla firm

Rozliczenie projektu

licznik fotowoltaiki

Zmiana liczników i przyłączenie instalacji do sieci

dokumenty

Złożenie dokumentów związanych z dotacją

OZe energia odnawialna

Korzystanie z własnego prądu 🙂

Fotowoltaika dla firm –
Zasady funkcjonowania i rozliczenie

W przypadku mikroinstalacji, gdy całość konstrukcji nie przekracza 3 metrów, nie jest wymagane zgłoszenie. Jeśli jednak konstrukcja ma być większa, należy złożyć odpowiedni wniosek i otrzymać pozwolenie.

Niedawno zmieniły się zasady, w ramach których funkcjonuje fotowoltaika dla firm – rozliczenie odbywa się w inny sposób niż jeszcze przed rokiem. Przedsiębiorstwa z mikroinstalacjami, będące prosumentami, mogą sprzedawać nadwyżki energii do sieci po średniej cenie sprzedaży z danego miesiąca z Towarowej Giełdy Energii. Taki system – nazwany net billing – funkcjonuje od 1 kwietnia 2022 roku. Wcześniej obowiązywał system opustów, w którym niewykorzystany prąd był oddawany do wirtualnego magazynu i w ciągu 12 miesięcy można było odebrać z powrotem 70 lub 80%. Teraz zdecydowano się przejść na rozliczenia finansowe, aby promować autokonsumpcję.

Przedsiębiorstwa z mocniejszymi instalacjami muszą prowadzić dokumentację dotyczącą energii wytworzonej z odnawialnych źródeł energii oraz energii wprowadzonej do sieci. Sprawozdania są wysyłane do Urzędu Regulacji Energetyki.

Przedsiębiorcy mogą korzystać z ulg podatkowych. Fotowoltaika jest objęta podatkiem VAT w wysokości 23 procent, ale może on być w całości odliczony. Instalacja podlega też amortyzacji i może być odliczona od podatku dochodowego.

Zyskaj przewagę nad konkurencją!

Ograniczenie emisji CO2 do atmosfery, pomoc w ochronie środowiska i proekologiczne podejście do swojego biznesu dobrze świadczą o przedsiębiorstwie, które zyskuje opinie społecznie odpowiedzialnego i zaangażowanego, troszczącego się o innych oraz innowacyjnego. Dla wielu klientów może być to dodatkowy, ale też bardzo ważny argument w wyborze firmy spośród konkurencji.

Kwestie wizerunkowe nie są jedynymi korzyściami, jakie daje fotowoltaika dla firm. Opłacalność inwestycji jest duża i w ciągu zaledwie kilku lat koszty poniesione na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych zwrócą się z nawiązką.

Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że fotowoltaika dla firm jest opłacalną inwestycją dla przedsiębiorstw. Dlatego nie może dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na montaż instalacji PV.

AM Group Solar – realizacje dla przemysłu

 

Posiadamy 12-letnie doświadczenie w projektowaniu i montażu instalacji fotowoltaicznych. Realizujemy projekty dla klientów indywidualnych, gospodarstw rolnych, firm dużych i małych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.

 

Panele fotowoltaiczne elektrownia słoneczna

Co mówią klienci o AM Group Fotowoltaika Bydgoszcz?

Ida Krajewska
Ida Krajewska
2021-07-29
Dokładnie wszystko mi wyjaśniono, odpowiedzieli na moje pytania i dobrze doradzili. Robotę wykonali na medal 😉
Sebastian Sz
Sebastian Sz
2021-07-06
Firma ze wszech miar godna polecenia. Jakość wykonania instalacji nie budzi żadnych zastrzeżeń zarówno od strony technicznej jak i wizualnej. Bardzo dobry kontakt zarówno przed jak i po realizacji zamówienia. Solidna firma.
Bruno Gawlik
Bruno Gawlik
2021-06-26
Bardzo polecam. Wykonywali u nas montaż paneli fotowoltaicznych. Czysta poezja.
Radosław Fred
Radosław Fred
2021-06-24
Opinie wystawiam po 10 miesiacach od założenia. Na szesnaście ofert z kujawsko-pomorskiego padło na firmę Amgroup, poniekąd dlatego że firma miała już pozytywne opinie, nie tylko w internecie, ale również sam rozmawiałem z osobami które miały montaż z tej firmy jak i z innych wówczas w tym okresie bardziej znanych firm. Dlatego, że są blisko i w razie problemu jak i ja, czy firma nie będzie miała daleko, aby rozwiązać problem. Pan Rafał przedstawiciel firmy, rozmawiał jak człowiek z człowiekiem, wszystko wytłumaczył, a nie jak handlowiec nadgorliwiec (co u innych było to widoczne przy przedstawianiu oferty). Pomoc po sprzedaży na pięć+. W lutym musiałem zmienić ustawienia paneli z wschód- południe, na południe. Bez żadnego problemu firma podesłała pracownika w terminie jaki mi pasował, bez dodatkowych opłat. I to jest ważne , że firma nie zostawia klienta, a mu pomoże. Bardzo dziękuję i polecam wszystkim, jeszcze niezdecydowanych jaką firmę wybrać. Jak będę wiedział jak wrzucić zdjęcia to chętnie zamieszcze.
Daniel grzybek
Daniel grzybek
2021-06-21
Bardzo dobra współpraca z tą firmą. Montaż wykonany sprawnie, a cena przystępna.
waszkiewicz Artur
waszkiewicz Artur
2021-06-20
Bardzo dobre podejście do klienta.
Maciejewski Eryk
Maciejewski Eryk
2021-06-19
Firma solidna i rzetelna. Zlecenie wykonali terminowo, polecam.

Zaufali nam

Poznaj naszych klientów

Skontaktuj się z nami

AM Group Solar

 

Umów się z nami na bezpłatne spotkanie, na którym przeanalizujemy Twoje potrzeby
i zaproponujemy najlepszą ofertę. Fotowoltaika nie ma dla nas tajemnic.

Masz pytania?

konsultant am group solar

 +48 889 801 337
INFOLINIA CZYNNA PN-PT, W GODZ. 8-16

Chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili i opowiedzieli o naszej ofercie?