pompy ciepła

Ekologiczne i tanie ciepło
w Twoim domu!

Wybierz ogrzewanie pompą ciepła

Pompa ciepła

Pompa ciepła – idź w parze z ekologią i oszczędnością

 

Pompa ciepła to urządzenie, które pozwala na generowanie energii cieplnej w przyjazny dla środowiska sposób. Praca całej instalacji to najlepsze potwierdzenie na to, że ekologia idzie w parze z oszczędnością!

Energia, którą pobiera pompa cieplna, pochodzi ze źródeł odnawialnych. W zależności od modelu czy typu urządzenia można określić, że tym źródłem będzie powietrze, woda lub grunt. Za prawidłowe absorbowanie ciepła odpowiedzialny jest czynnik krążący w całym systemie, który pobraną i zgromadzoną energię cieplną przekazuje do pompy. W modelach powietrznych to właśnie powietrze zewnętrzne prowadzi do ogrzania czynnika.

Bezpieczne użytkowanie w warunkach domowych

 

Pompy ciepła są nowoczesnymi urządzeniami wyposażonymi w szereg zabezpieczeń, które gwarantują bezpieczne użytkowanie w warunkach domowych oraz komercyjnych. Budowa pompy cieplnej zapewnia jej niemal całkowicie bezobsługowe działanie. Jest cicha, korzysta z czystej energii i przede wszystkim pozwala obniżyć rachunki za ogrzewanie oraz podgrzewanie ciepłej wody użytkowej.

Kolejną ważną zaletą tego rodzaju systemów jest ich duża uniwersalność – mogą być montowane nie tylko w nowym budownictwie, ale też w obiektach zabytkowych i modernizowanych.

Bezpieczne użytkowanie pomp ciepła
Pompa ciepła

Pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna – połączenie na medal

 

Pompa ciepła do prawidłowej pracy nie potrzebuje znaczących ilości energii elektrycznej. Jednak działająca w jej konstrukcji sprężarka wykorzystuje prąd. A ten możesz dostarczyć jej za darmo, pobierając do tego celu nadwyżki energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną. Łącząc ze sobą oba systemy, w pełni wykorzystujesz to, co natura daje człowiekowi pod postacią odnawialnych źródeł energii! Pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna to zestawienie, które warto mieć w swoim domu.

Jak to działa?

Pompy ciepła

Rozpoznanie potrzeb

montaż pomp ciepła

Dobór najlepszej technologii wraz koncepcją rozmieszczenia modułów

Pompy ciepła

Podpisanie umowy na realizację

Pompy ciepła

Montaż i instalacja

montaż pomp ciepła

uruchomienie i wsparcie techniczne instalacji

Dlaczego warto?

Pompa ciepła

Ekologiczna energia dla Twojego domu

Pompa ciepła pobiera energię cieplną z takich źródeł, jak woda, powietrze czy grunt. Nie potrzebuje węgla do opalania lub też podłączenia jej do instalacji gazowej. W przypadku możliwości współpracy z instalacją fotowoltaiczną prąd przeznaczony do obsługi sprężarki będzie także generowany właściwie za darmo.

Pompa ciepła

Oszczędności na rachunkach za ogrzewanie

Ogrzanie stumetrowego domu to roczny koszt liczony przynajmniej w kilku tysiącach złotych. Jeśli chcesz ograniczać emisję szkodliwych substancji i wybierasz ogrzewanie za pomocą energii elektrycznej, Twoje rachunki znaczącą idą w górę. Decydując się na pompę, stajesz się natomiast całkowicie niezależny od dostawców energii cieplnej, a koszt ogrzania domu spada kilkukrotnie w stosunku roku.

Pompy ciepła

Gwarancja i zwrot z inwestycji

W domach i firmach naszych Klientów zakładamy powietrzne pompy ciepła w typie monoblok. Oferujemy modele Stiebel Eltron i Panasonic, które cieszą się doskonałymi opiniami użytkowników, wysoką bezawaryjnością i przystępną ceną.

Korzyści ogrzewania pompą ciepła:

  • niskie koszty eksploatacji urządzenia
  • niezawodność
  • szybka amortyzacja inwestycji
  • możliwość całkowitej rezygnacji z przyłączania budynku do instalacji gazowej – bezpieczeństwo i spokój.
Pompa ciepła
Energia odnawialna z dofinansowaniem - Fotowoltaika Bydgoszcz

Nie szukaj kompromisów

Korzystaj z taniego, komfortowego ogrzewania!

Co mówią klienci o AM Group Fotowoltaika Bydgoszcz?

Ida Krajewska
Ida Krajewska
2021-07-29
Dokładnie wszystko mi wyjaśniono, odpowiedzieli na moje pytania i dobrze doradzili. Robotę wykonali na medal 😉
Sebastian Sz
Sebastian Sz
2021-07-06
Firma ze wszech miar godna polecenia. Jakość wykonania instalacji nie budzi żadnych zastrzeżeń zarówno od strony technicznej jak i wizualnej. Bardzo dobry kontakt zarówno przed jak i po realizacji zamówienia. Solidna firma.
Bruno Gawlik
Bruno Gawlik
2021-06-26
Bardzo polecam. Wykonywali u nas montaż paneli fotowoltaicznych. Czysta poezja.
Radosław Fred
Radosław Fred
2021-06-24
Opinie wystawiam po 10 miesiacach od założenia. Na szesnaście ofert z kujawsko-pomorskiego padło na firmę Amgroup, poniekąd dlatego że firma miała już pozytywne opinie, nie tylko w internecie, ale również sam rozmawiałem z osobami które miały montaż z tej firmy jak i z innych wówczas w tym okresie bardziej znanych firm. Dlatego, że są blisko i w razie problemu jak i ja, czy firma nie będzie miała daleko, aby rozwiązać problem. Pan Rafał przedstawiciel firmy, rozmawiał jak człowiek z człowiekiem, wszystko wytłumaczył, a nie jak handlowiec nadgorliwiec (co u innych było to widoczne przy przedstawianiu oferty). Pomoc po sprzedaży na pięć+. W lutym musiałem zmienić ustawienia paneli z wschód- południe, na południe. Bez żadnego problemu firma podesłała pracownika w terminie jaki mi pasował, bez dodatkowych opłat. I to jest ważne , że firma nie zostawia klienta, a mu pomoże. Bardzo dziękuję i polecam wszystkim, jeszcze niezdecydowanych jaką firmę wybrać. Jak będę wiedział jak wrzucić zdjęcia to chętnie zamieszcze.
Daniel grzybek
Daniel grzybek
2021-06-21
Bardzo dobra współpraca z tą firmą. Montaż wykonany sprawnie, a cena przystępna.
waszkiewicz Artur
waszkiewicz Artur
2021-06-20
Bardzo dobre podejście do klienta.
Maciejewski Eryk
Maciejewski Eryk
2021-06-19
Firma solidna i rzetelna. Zlecenie wykonali terminowo, polecam.

Zaufali nam

Poznaj naszych klientów

Skontaktuj się z nami

AM Group Solar

 

Umów się z nami na bezpłatne spotkanie, na którym przeanalizujemy Twoje potrzeby
i zaproponujemy najlepszą ofertę. Temat pomp ciepła nie ma dla przed nami tajemnic.

Masz pytania?

Pompa ciepła bydgoszcz

 +48 889 801 337
INFOLINIA CZYNNA PN-PT, W GODZ. 8-16

Pompa ciepła – Najczęsciej zadawane pytania

Jaka pompa ciepła do domu 130m2?

W budynku o powierzchni 130 m2 zastosowanie pompy ciepła o mocy grzewczej 6,5 kW powinno być wystarczające do tego, aby dostatecznie ogrzać dom. Firma AM Group Solar wykona wszystkie obliczenia za Ciebie i dobierze moc urządzenia do Twoich potrzeb. Doświadczone osoby z naszego zespołu wskażą Ci, które rozwiązanie spełni oczekiwania wszystkich domowników. Inna pompa ciepła sprawdzi się w dużym domu, a inna w mniejszym budynku, dlatego ogromne znaczenie ma dobranie takiej instalacji, która da nam wygodę i komfort.

Ile prądu zużywa pompa ciepła powietrzna?

Nowoczesne i niezawodne pompy ciepła posiadają klasę efektywności na poziomie od 3,5 do 5,5. To oznacza, że z 1 kWh pobranej energii, pompa oddaje do układu grzewczego domu odpowiednio 3,5-5,5 kWh energii cieplnej. W standardowym gospodarstwie domowym, pompa ciepła może zużyć rocznie ok. 2000-300 kWh energii na każde 100 m2. To oczywiście uśredniona wartość, która jest przewidziana jedynie do celów ogrzewania centralnego. Najważniejsze jest to, że urządzenie działa ekologicznie i nie generuje wysokich kosztów. Nic więc dziwnego, że tak chętnie jest wykorzystywane w polskich domach.

Co to jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie grzewcze, które ma za zadanie oddawać energię pozyskaną ze środowiska do domowej instalacji CO i ciepłej wody użytkowej. Faktem jest, że rozwiązanie jest niezwykle ekologiczne – może pozyskać nawet do 75% energii z naturalnego środowiska. Dzięki temu pozwala nam nie tylko ogrzewać dom, lecz także przyczynia się do zmniejszenia wytwarzania zanieczyszczeń trafiających do środowiska. W lecie dodatkowo możemy ochłodzić otoczenie.

Jak działają pompy ciepła?

W tym wypadku działanie jest podobne do zasady odwróconego działania lodówki. W obu urządzeniach zachodzą podobne procesy. Pompa ciepła pobiera ciepło ze środowiska i przekazuje je w określonej formie do wnętrza domu. System grzewczy ma na celu ogrzać wodę i dom, a latem schłodzić budynek. Użytkownicy doceniają fakt, że taki sprzęt jest praktycznie bezobsługowy.

Jak dobrać pompę ciepła?

Dobranie pompy ciepła może być sporym wyzwaniem. Pompa ciepła Bydgoszcz to doskonała opcja dla każdego, kto chce zadbać o środowisko. Warto postawić na urządzenia wydajne i solidne, które będą nam służyć przez długi czas. W takiej sytuacji znaczenie ma głównie odpowiednia moc pompy ciepła. Powinniśmy pomnożyć powierzchnię budynku przez zapotrzebowanie na moc. W efekcie uzyskamy wartość odpowiedniej mocy urządzenia.

Ogrzewanie gazowe czy pompa ciepła?

Zarówno ogrzewanie gazowe, jak i pompa ciepła ma szerokie grono zwolenników. Coraz częściej stawiamy właśnie na pompy ciepła. Takie rozwiązanie jest ekologiczne i nie zanieczyszcza naturalnego środowiska. Niektóre modele są łatwe w montażu, co jest kolejną zaletą. Co ciekawe, sprzęt może być całkowicie bezobsługowy. Pamiętajmy o tym, że pompy ciepła cechują się niskimi kosztami eksploatacji. Urządzenie nie stwarza ryzyka wybuchu i jest bezpieczne dla naszego otoczenia. Wszystko to sprawia, że z powodzeniem sięgamy po pompę ciepła, zamiast po ogrzewanie gazowe.

Pompa ciepła czy warto?

Warto zauważyć, że eksploatacja pompy ciepła jest korzystna dla użytkowników. Jest to związane z możliwością ogrzewania wody użytkowej i domu przy niskim zużyciu energii. Ponadto koszt ogrzewania pompą ciepła jest niższy niż w przypadku ekogroszku, pelletu, czy kotłów olejowych. Przy jednoczesnym zastosowaniu ogrzewania podłogowego, koszty są mniejsze niż ogrzewanie gazowe.

Jakie grzejniki do powietrznej pompy ciepła?

Współpraca z pompą ciepła wymaga dobrania odpowiednich grzejników. Zazwyczaj nadają się grzejniki dla parametrów 55/45/20, czyli takie jak dla kondensacyjnego kotła. W celu uzyskania jeszcze lepszych rezultatów, można zastosować grzejniki z wentylatorem. Wentylator przystosowany do zamontowania z grzejnikiem sprawia, że możemy zwiększyć moc grzejników nawet do 30%, bez zwiększania ich gabarytów. Pompa ciepła Bydgoszcz daje liczne korzyści, które warto znać. Energooszczędne urządzenie sprawdzi się w wieku budynkach.

Chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili i opowiedzieli o naszej ofercie?