AM Group Solar Fotowoltaika Gdańsk – profesjonaliści w dziedzinie fotowoltaiki

Razem tworzymy dobrą energię!

 

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się jak możesz oszczędzać!

Posiadamy własne ekipy instalacyjne, 12 lat doświadczenia w branży energetyki słonecznej.

Jak fotowoltaika w Gdańsku to tylko z nami.   

 Fotowoltaika Gdańsk – Poznaj ofertę AM Group Solar – Profesjonalne instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Fotowoltaika Gdańsk dla domów jednorodzinnych

Fotowoltaika dla gospodarstw domowych

Istnieje prosty sposób, by jednocześnie zadbać o środowisko, zdrowie i domowy budżet. Być może wzbudziliśmy w Tobie ciekawość. Dodamy jeszcze, że od wprowadzenia tego rozwiązania w życie, dzieli Cię jeden krok. Jaki? Wystarczy skontaktować się z firmą AM Group Solar Fotowoltaika Gdańsk.

Przeszło dekadę tworzymy rozwiązania, które ułatwiają wykorzystanie potencjału każdego dachu. Pokazujemy, jak wykorzystać energię słoneczną, by wytworzyć darmowy prąd. Instalacje fotowoltaiczne zamontowane na Twoim dachu lub na gruncie przy domu to rozwiązania, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem właścicieli domków jednorodzinnych. Panele słoneczne wytworzą ”zieloną” energię elektryczną. Zyskasz niezależność od lokalnych dostawców. Uwierz nam, że brak rachunków za prąd, to kwestia, do której naprawdę można się przyzwyczaić. Jednakże nie jest to jedyna korzyść finansowa.

Prawidłowo zainstalowane panele fotowoltaiczne pracują nieprzerwanie ponad 25 lat. Okres ten jest objęty gwarancją producenta. W związku z tym zyskujesz podwójne: oszczędzasz i jesteś bezpieczny.

Fotowoltaika Gdańsk dla firm

Fotowoltaika Gdańsk dla firm i rolników

Czy słyszałeś już o najnowszym trendzie, który zyskuje popularność wśród polskich przedsiębiorców? Kryje się za słowem fotowoltaika. Jeszcze niedawno brzmienie tego wyrazu wywoływało zdziwienie na twarzach wielu przedsiębiorców. Dzisiaj każdy właściciel firmy wie, że inwestycja w panele fotowoltaiczne, to przyszłość. Dlatego zainteresowanie tym tematem nie słabnie. Wśród korzyści związanych z montażem paneli słonecznych, warto wymienić bezpieczeństwo finansowe. Jest to efekt niezależności od rosnących cen prądu proponowanych przez lokalnego dostawcę.

Dzięki AM Group Solar Fotowoltaika Gdańsk obniżysz rachunki za energię elektryczną w Twojej firmie. Skontaktuj się z nami, by umówić bezpłatny audyt. Sprawdzimy potencjał energetyczny firmowego dachu. Dzięki temu dobierzemy indywidualne rozwiązanie, które pokryje zapotrzebowanie na prąd w Twojej firmie. Zaprojektujemy instalację fotowoltaiczną. Pamiętaj, że montaż paneli fotowoltaicznych oznacza oszczędności już od pierwszego dnia.

Posiadasz gospodarstwo rolne? Ten temat powinien Cię zainteresować! Fotowoltaika oznacza podwójne oszczędności. Panele słoneczne wytworzą energię elektryczną, którą zasilisz gospodarstwo rolne. A koszt instalacji nawet w 25 % wartości inwestycji odliczysz od podatku rolnego!

Fotowoltaika Gdańsk

Zainwestuj w prywatną elektrownię słoneczną

Czy wiesz, że dach Twojego domu lub firmy, mogą na Ciebie zarabiać? W dodatku korzyści będziesz czerpał niezależnie od pogody i pory roku. Wystarczy zainteresować się tematem budowy elektrowni słonecznej. Takie rozwiązania proponuje AM Group Solar Fotowoltaika Gdańsk. Oferujemy kompleksową realizację inwestycji: począwszy od sprawdzenia potencjału energetycznego budynku, aż po przyłączenie prywatnej elektrowni do sieci energetycznej. Jednakże pamiętaj, że dach nie jest jedynym rozwiązaniem. Jeżeli chcesz czerpać korzyści z taniej energii elektrycznej, wystarczy odpowiednio wykorzystać potencjał pobliskiego gruntu lub elewację budynku.

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej to w zasadzie jedyne koszty, które poniesiesz. W dodatku powiemy Ci, jak skorzystać z dofinansowania. W tym miejscu warto zaznaczyć, że przez kolejne lata opłaty za prąd staną się dla Ciebie jedynie mglistym wspomnieniem. Dlatego jak najszybciej zainteresuj się tym tematem.

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami! Zapytaj naszych specjalistów, co zrobić, żeby zacząć oszczędzać na rachunkach za prąd.

Dofinansowanie fotowoltaiki

Otrzymaj 5000 zł dofinansowania
na budowę własnej instalacji fotowoltaicznej.

Skorzystaj z darmowej konsultacji i dowiedz się jako otrzymać
dofinansowanie na instalację paneli fotowoltaicznych w Twoim domu.

O firmie AM Group Solar 

O firmie Am Group Solar Fotowoltaika Gdańsk

O AM Group Fotowoltaika Gdańsk

Posiadamy ponad 10-letnie doświadczenie w projektowaniu, a także realizacji systemów elektrowni fotowoltaicznych, także na terenie Gdańska i województwa pomorskiego (Trójmiasto, Starogard Gdański, Kościerzyna, Chojnice Bytów). Doświadczenie zdobywaliśmy przez wiele lat na wielu europejskich rynkach takich jak Niemcy, Francja, a także Austria oraz Holandia, gdzie łącznie w ostatnich latach zbudowaliśmy ponad 6000 kW mocy zainstalowanej w elektrowniach słonecznych. Posiadamy własne, doświadczone ekipy instalatorów, bazujemy na bardzo wydajnych niemieckich panelach fotowoltaicznych. 

AM Solar Group Fotowoltaika w Gdaśnsku – energia odnawialna nie ma przed nami tajemnic!

lat doświadczenia w Polsce i za granicą

zrealizowanych projektów fotowoltaicznych

zainstalowanych modułów fotowoltaicznych

Łączna moc zainstalowana w systemach fotowoltaicznych (w kW)

AM Group Solar,

pisano o nas w:

Logo Gazeta pomorska
Fotowoltaika Gdańsk

Co mówią klienci o AM Group Fotowoltaika Gdańsk?

Zaufałem firmie AM Group Solar, ponieważ przedstawiciel firmy od początku wszystko mi zrozumiale wytłumaczył i doradził. Pełen profesjonalizm, od początku do końca poprowadził cały temat tak, ze niczym nie musiałem się przejmować. Co do ekipy monterskiej – pozostawili porządek po sobie, zrobili wszystko w kilka godzin. Posiadam instalację już kilka miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Do tej pory spore oszczędności. Jestem bardzo zadowolony, firma na 5+

Michał Gdańsk

Jestem zadowolona z wykonania instalacji fotowoltaicznej od początku, czyli od przedstawienia oferty do końca przez realizację i obsługę po sprzedażową. Polecam firmę AM Group Solar 

Iwona Gdańsk

Zawsze podchodzę z dystansem do rzeczy, które są bardzo popularne, tak samo było z fotowoltaiką. Po rozmowie z firmą AM Group Solar postanowiłem spróbować i jestem zachwycony. Okazało się, że zamontowanie tych paneli w moim przypadku nie było tak trudne jak mi się na początku wydawało, wszystko super działa, rachunki faktycznie małe. Ekstra, polecam każdemu.

Mateusz okolica Gdańska

Ekipa szybka i sprawna. Fotowoltaika nie ma przed nimi tajemnic. Potężna wiedza i racjonalizacja zbędnych kosztów. Nie naciągają klienta. W 3 dni ogarneli temat montażu instalacji fotowoltaicznej. Wszystko działa jak należy i darmowy prąd już płynie ????
Łatwy i miły kontakt, duża wiedza na temat instalacji fotowoltaicznych.
Bardzo polecam!

Ania Gdańsk<br />

Skontaktuj się z nami

AM Group Solar

 

Umów się z nami na bezpłatne spotkanie, na którym przeanalizujemy Twoje potrzeby
i zaproponujemy najlepszą ofertę. Fotowoltaika nie ma dla nas tajemnic.

 

Masz pytania?

5 + 15 =

Konsultacja Fotowoltaika Gdańsk

+48 734 151 444

lub

+48 889 801 337

INFOLINIA CZYNNA PN-PT, W GODZ. 8-16

Nowoczesne ogrzewanie domu

Montaż pompy ciepła – Gdańsk

W naszej ofercie znajdziesz również montaż pomp ciepła. Dzięki czemu zyskasz: 

 

  • nowoczesny i niezawodny sposób na ogrzanie domu
  • szybką amortyzację inwestycji
  • możliwość całkowitej rezygnacji z przyłączania budynku do instalacji gazowej – bezpieczeństwo i spokój
  • niskie koszty eksploatacji urządzenia
  • wysoką efektywność źródła ciepłą i samowystarczalność w połączeniu z fotowoltaiką
Pompa ciepła

Fotowoltaika Gdańsk – Najczęsciej zadawane pytania

Czy fotowoltaikę można odliczyć od podatku?

Fotowoltaikę można odpisać od podatku. Ulgę można uzyskać, odliczając koszt zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych. Jest to tak zwana ulga termomodernizacyjna, w skład której wchodzi m.in. fotowoltaika. Gdańsk jest jednym z miast, gdzie mieszkańcy korzystają z tej możliwości.

Z ulgi można skorzystać, gdy składa się zeznanie podatkowe za rok, w którym zakupiono i zainstalowano fotowoltaikę. Inwestycja musi zostać zakończona w ciągu trzech lat od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek.

Jaka taryfa przy fotowoltaice?

Taryfa G11, czyli taryfa całodobowa jest najczęściej spotykana. Jest odpowiednia dla fotowoltaiki, jeśli instalacja pokrywa całe zapotrzebowanie domu na energię elektryczną, a zużycie jest podobne w ciągu całej doby.

Taryfa G12 zakłada inne ceny prądu w zależności od pory dnia – niższe wieczorem i nocą. Jest odpowiednia dla osób posiadających instalację fotowoltaiczną, jeśli więcej prądu zużywa się w nocy. Może tak być, jeśli instalacja nie wytwarza energii, żeby pokryć całe zużycie lub budynek jest ogrzewany także za pomocą pompy ciepła.

Fotowoltaika - co to jest?

Fotowoltaika jest systemem, który umożliwia pozyskanie energii z promieni słonecznych i późniejsze przetworzenie jej na prąd wykorzystywany w budynku do zasilania urządzeń, podgrzewania wody i ogrzewania pomieszczeń.

Najważniejszym elementem instalacji fotowoltaicznej są panele, które absorbują promieniowanie słoneczne. Są montowane na dachu budynku lub na wysięgnikach ok. 1,5 metra nad ziemią.

Fotowoltaika to obecnie coraz popularniejszy sposób zasilania domu, który pozwala uniezależnić się od zmian cen prąd. Nikogo nie dziwi już, że na dachu zamontowane są panele fotowoltaiczne. Gdańsk jest jednym z miastem, w których takie rozwiązania można spotkać coraz częściej.

Czy fotowoltaika się opłaca?

Instalacje fotowoltaiczne zwracają się w ciągu kilku, maksymalnie kilkunastu lat. W połączeniu z pompą ciepła pozwalają zupełnie uniezależnić się od zmian cen prądu i ogrzewania. Rachunki za nie wynoszą wówczas maksymalnie kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Wykorzystanie nowoczesnej technologii w instalacjach PV sprawia, że również dni, w które słońca jest niewiele, nie wpływają na opłacalność inwestycji.

O opłacalności fotowoltaiki świadczy też jej popularność – w ciągu ostatnich kilku lat zanotowała ona 60-krotny wzrost. Duży wpływ miały na to programy pozwalające uzyskać dofinansowanie, dzięki którym zwrot z inwestycji jest jeszcze szybszy.

Jak działa fotowoltaika?

Energia słoneczna jest jedną z najłatwiejszych do uzyskania. Światło składa się bowiem z fotonów, które – gdy padają na panel fotowoltaiczny wykonany z krzemu – są pochłaniane. Dochodzi do wybicia elektronów, a ich ruch to właśnie przepływ prądu.

Przekształcenia pozyskanej energii w prąd zmienny zgodny z parametrami sieci publicznej odbywa się za pomocą falowników.

Dla uzyskania najlepszej skuteczności działania, panele montuje się na dachu lub na gruncie (na ok.1,5-metrowych wysięgnikach), aby miały dobry dostęp do światła słonecznego. W takich warunkach najlepiej działają instalacje fotowoltaiczne. Gdańsk to jedno z miast województwa pomorskiego, gdzie z wykorzystywania fotowoltaiki płyną wymierne korzyści.

Fotowoltaika 10 kw - ile wyprodukuje?

Wartość energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną jest uzależniona od nasłonecznienia, wysokości temperatur i długości dnia. Najlepszym miesiącem pod tym względem jest maj. Wówczas odpowiednio umiejscowione panele pozwalają wyprodukować średnio ok. 40 kWh energii dziennie. Aby uzyskać instalację 10 kw należy zamontować około 30 paneli słonecznych.

Jaka moc fotowoltaiki?

Według szacunków instalacja fotowoltaiczna o mocy 1 kW wytwarza 1000 kWh energii elektrycznej rocznie. Aby więc sprawdzić, jaka moc instalacji będzie potrzeba w danym przypadku, należy zestawić tę wartość z użyciem prądu w gospodarstwie domowym w ciągu roku.

Przyjmuje się, że czteroosobowa rodzina zużywa około 4000 kWh energii w ciągu roku. W takim przypadku potrzebna jest instalacja o mocy 4 kW.

Czy w Polsce jest wystarczająco dużo słonecznych dni, żeby fotowoltaika się opłacała?

W Polsce nasłonecznienie ocenia się na 1000 kWh/mkw w ciągu roku. Największe jest w okresie od wiosny do jesieni, zwłaszcza w centralnej i południowej części kraju. Nie oznacza to jednak, że tylko tam opłacalna jest fotowoltaika. Gdańsk jest na przykład miastem, w którym inwestycja także jest korzystna.

Na korzyść instalacji działa też fakt, że wykorzystywane rozwiązania zmierzają w stronę uniezależnienia działania instalacji od nasłonecznienia danego miejsca.

Czy instalacja fotowoltaiczna wymaga codziennej/cyklicznej obsługi?

Instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa w codziennym użytkowaniu – jest skonstruowana tak, aby nie wymagała żadnej ingerencji ani kontroli. Warto natomiast co ok. 3 lata sprawdzić stan przewodów elektrycznym i złączek.

Brud ani kurz nie przywierają do paneli dzięki warstwie, którymi są one pokryte. Również deszcz zmywa ewentualne zanieczyszczenia.