Skontaktuj się z nami i zacznij oszczędzać na energii!

7 + 2 =

Fotowoltaika Kujawsko - Pomorskie

Razem tworzymy dobrą energię!

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację – dowiedz się jak możesz oszczędzać!

Posiadamy własne ekipy instalacyjne, 12 lat doświadczenia w branży energetyki słonecznej.

Jak fotowoltaika w kujawsko-pomorskiem to tylko z nami. 

Fotowoltaika w województwie kujawsko – pomorskim

Województwo kujawsko – pomorskie jest Ci bliskie z kilku przyczyn. Być może to miejsce, które kojarzysz z domem oraz z prowadzeniem biznesu. Wiążesz z nim swoją przyszłość lub traktujesz jako idealną lokalizację inwestycyjną. Niezależnie od tego, które odpowiedzi idealnie odzwierciedlają Twoje stanowisko, warto zadbać o jeszcze większy komfort życia na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Takie możliwości daje fotowoltaika. Daj nam chwilę, a wprowadzimy Cię do świata energii elektrycznej pozyskiwanej ze słońca.

Dzień dobry słońce!

Instalacje fotowoltaiczne, ogniwa fotowoltaiczne, dofinansowania, a także oszczędności – to nasza codzienność. Specjaliści z AM GROUP SOLAR przeszło dekadę tworzą korzystne rozwiązania dla klientów z województwa kujawsko – pomorskiego. Czas ten był dla nas bardzo pracowity. Zainstalowaliśmy panele fotowoiltaiczne w setkach lokalizacji na tym terenie. Zdobyliśmy doświadczenie, dzięki któremu wiemy, jak czerpać maksymalne zyski z pięknego, słonecznego dnia. Profesjonalny montaż instalacji z wykorzystaniem sprawdzonych komponentów sprawia, że fotowoltaika to rozwiązanie na lata. My już wiemy jak powitać dzień z niesamowitą energią, czerpaną ze słońca. Przekonaj się, jakie korzyści dla Ciebie się z tym wiążą!

Lat doświadczenia

Zrealizowanych projektów

Montaż paneli fotowoltaicznych kujawsko pomorskie

Otrzymaj 5000 zł dofinansowania na budowę własnej instalacji fotowoltaicznej.

Skorzystaj z darmowej konsultacji i dowiedz się jako otrzymać dofinansowanie na instalację paneli fotowoltaicznych w Twoim domu w województwie kujawsko-pomorskim.

Nasi doradcy na bieżąco śledzą możliwości finansowania fotowoltaiki w Polsce i województwie. Dla naszych klientów uzyskaliśmy już kilkaset tysięcy złotych dofinansowania dla wybudowanych przez nasz elektrowni słonecznych.

Fotowoltaika w kujawsko - pomorskim

Fotowoltaika to cały wachlarz możliwości. W dodatku montaż instalacji fotowoltaicznej pozostawia pewną dowolność. Jeżeli Twój dach nie jest odpowiednio nasłoneczniony, wystarczy poszukać innych rozwiązań instalacyjnych. Panele słoneczne montujemy także na elewacjach budynków lub na specjalnych stelażach umieszczonych na pobliskim gruncie. Projekt elektrowni fotowoltaicznej wymaga nieszablonowego myślenia. Należy uwzględnić nie tylko potencjał solarny budynku, ale także zapotrzebowanie energetyczne użytkowników. Dlatego każda instalacja fotowoltaiczna jest kwestią bardzo indywidualną. Takie podejście sprawia, że oprócz gwarancji producenta na zainstalowane panele fotowoltaiczne, zyskasz znacznie więcej. O czym mowa?

Fotowoltaika kujawsko pomorskie
Montaż Fotowoltaika kujawsko pomorskie

Bilans korzyści

Chcesz obniżyć rachunki za prąd o 90%? Szybka kalkulacja wystarczy, by zdać sobie sprawę ze skali oszczędności. Montaż paneli fotowoltaicznych jest jednorazowy. W dodatku użytkownicy instalacji fotowoltaicznej cieszą się darmową energią pozyskiwaną ze słońca przez 40 lat! Liczby te są efektem wykorzystywanych przez nas materiałów. Firma AM GROUP SOLAR montuje moduły fotowoltaiczne niemieckiego producenta. Dzięki temu zyskujemy 15 lat gwarancji ogólnej oraz 25 lat gwarancji na moc wyjściową. Oznacza to, że fotowoltaika to jedno z rozwiązań, które zwiększy bezpieczeństwo energetyczne i finansowe Twojej rodziny. W dodatku w czasie konsultacji wyszukamy możliwości, które obniżą koszt montażu instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika to rozwiązanie dla…

Fotowoltaika jest rozwiązaniem dla każdego, kto chce oszczędzać. Firma AM GROUP SOLAR montuje panele fotowoltaiczne na terenie całego województwa kujawsko – pomorskiego. Pozyskanie energii elektrycznej ze słońca to temat, którym interesują się już nie tylko właściciele domków jednorodzinnych. Coraz częściej rozwiązanie sprawdza się na dachach budynków wielorodzinnych zarządzanych przez wspólnoty mieszkaniowe. Montaż instalacji fotowoltaicznej to temat popularny w firmach, które stawiają na rozwój i niezależność. Niejeden biznes w naszym regionie napędza energia pozyskiwana ze słońca. Fotowoltaikę wykorzystują także rolnicy z województwa kujawsko – pomorskiego. Dzięki temu mogą z większą śmiałością wdrażać wszelkie innowacyjne rozwiązania, w których korzysta się z energii elektrycznej.

u

Jak to działa?

Jeżeli rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej w swoim domu, firmie lub gospodarstwie rolnym wystarczy, że się z nami skontaktujesz. Pracownik AM GROUP SOLAR wykona bezpłatny audyt. Dzięki temu pozyskamy niezbędne informacje i dobierzemy najkorzystniejsze rozwiązanie, które pokryje zapotrzebowanie energetyczne obiektu. Jednocześnie poznasz koncepcję rozmieszczenia modułów. Wymaga to bardzo indywidualnego podejścia. Montaż instalacji fotowoltaicznej odbędzie się po podpisaniu umowy. Pomagamy także w wypełnieniu wszelkich formalności związanych ze zgłoszeniem instalacji do lokalnego zakładu energetycznego. Dzięki temu będziesz mógł magazynować nadwyżki energetyczne, z których skorzystasz, np. w pochmurne dni.

Elektrownie słoneczne w woj. kujawsko-pomorskim – AM Group Solar

Fotowoltaika kujawsko pomorskie

Fotowoltaika Bydgoszcz

Sprawdź informacje na temat montażu paneli słonecznych w Bydgoszczy i opinie klientów.

Fotowoltaika kujawsko pomorskie

Fotowoltaika Toruń

Sprawdź informacje na temat montażu paneli słonecznych w Toruniu i opinie klientów.

Fotowoltaika kujawsko pomorskie

Fotowoltaika Brodnica

Sprawdź informacje na temat montażu paneli słonecznych w Brodnicy i opinie klientów.

Fotowoltaika kujawsko pomorskie

Fotowoltaika Inowrocław

Sprawdź informacje na temat montażu paneli słonecznych w Inowrocławiu i opinie klientów.

Montaż paneli fotowoltaicznych kujawsko pomorskie

Fotowoltaika Grudziądz

Sprawdź informacje na temat montażu paneli słonecznych w Grudziądzu i opinie klientów.

Montaż paneli fotowoltaicznych kujawsko pomorskie

Fotowoltaika Nakło

Sprawdź informacje na temat montażu paneli słonecznych w Nakle oraz opinie klientów.

Fotowoltaika Wrocław

Fotowoltaika Włocławek

Sprawdź informacje na temat montażu paneli słonecznych we Włocławku i opinie klientów.

Montaż instalacji fotowoltaicznych kujawsko pomorskie

Fotowoltaika Żnin

Sprawdź informacje na temat montażu paneli słonecznych w Żninie oraz opinie klientów.

Nie tylko fotowoltaika

Pompa ciepła – Am Group Solar 

Poza instalacjami fotowoltaicznymi w naszej ofercie znajdziesz również pompy ciepła.

Te ekologiczne i wysoce ekonomiczne urządzenia pozwalają na ogrzanie domu przy wykorzystaniu energii elektrycznej i jednego z trzech źródeł ciepła (wody, powietrza lub gruntu). Z połączenia pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej powstaje niezwykle efektywne i niezależne źródło, które ogrzeje Twój dom przez cały rok, przy niskich kosztach eksploatacyjnych urządzenia.

Oferujemy modele powietrznych pomp ciepła firm: Stiebel, Eltron i Panasonic,

Sprawdź pompa ciepła, aby dowiedzieć się więcej, lub

Dofinansowanie z programu Mój Prąd dla zakupu własnej elektrowni

Dlaczego my?

Każdą podróż trzeba rozpocząć od pierwszego kroku. Towarzyszymy naszym klientom na każdym etapie inwestycji w fotowoltaikę. Służymy radą i doświadczeniem. Zaproponujemy rozwiązania dopasowane pod indywidualne oczekiwania. Montaż paneli fotowoltaicznych to nie tylko nasza praca. To misja, dzięki której przyczyniamy się do ochrony środowiska i generujemy oszczędności dla naszych klientów. Posiadamy odpowiednie doświadczenie, dzięki któremu maksymalizujemy wydajność Twojej instalacji fotowoltaicznej. Nasze usługi kojarzone są ze słowem jakość. Składają się na nią sprawdzone materiały wykorzystywane do budowania elektrowni słonecznych, a także profesjonalizm ekip montażowych. A czy Ty zrobiłeś już swój pierwszy krok w stronę fotowoltaiki?

Kilka faktów o AM Group Solar

Posiadamy ponad 12-letnie doświadczenie w projektowaniu i realizacji systemów instalacji fotowoltaicznych. Przez wiele lat zdobywaliśmy doświadczenie na wielu europejskich rynkach takich jak Niemcy, Francja, a także Austria oraz Holandia, gdzie łącznie w ostatnich latach zbudowaliśmy ponad 6000 kW mocy zainstalowanej w elektrowniach słonecznych. Na rynku krajowym działamy przede wszystkim na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Pomorskiego. AM Group Solar – energia odnawialna nie ma przed nami tajemnic.

Inwestycje realizujemy wyłącznie własnymi, wykwalifikowanymi ekipami montażowymi.

Am group solar na targach firm OZE

Fotowoltaika – Najczęściej zadawane pytania

Czy mój dach jest odpowiedni do fotowoltaiki?

Jeśli Twój dach nie jest skierowany na północ, nie ma ani na nim, ani w okolicy elementów, które mogą zacieniać daną połać (wysokie drzewa, budynki, kominy) i jest dostępna powierzchnia, to dach nadaje się do założenia na nim fotowoltaiki. Jeśli montaż na dachu nie jest możliwy, to panele fotowoltaiczne można również montować na gruncie.

Czy będę mógł zobaczyć wizualizację moich paneli na dachu?

Oczywiście, dla każdego klienta przygotowujemy projekt rozmieszczenia paneli na dachu, który można zobaczyć nawet przed podpisaniem umowy jeśli zachodzi taka potrzeba. Najczęściej używamy zdjęć satelitarnych i to na ich podstawie tworzymy wizualizację, ale jeśli danego budynku nie ma jeszcze na mapach, rysujemy również na podstawie zdjęć połaci dachowych i ich wymiarów lub projektu budowlanego budynku.

Co gdy wyłączą mi „prąd”? Czy mam wtedy swój?

Założenie instalacji fotowoltaicznej czyni nas niezależnymi finansowo. Niestety nie sprawia, że jesteśmy niezależni energetycznie. Ze względu na bezpieczeństwo osób, które mogłyby pracować przy ewentualnej awarii sieci nie można dopuścić, aby pojawił się w niej prąd. W związku z tym produkcja jest w tym momencie wstrzymana. Dodatkowo falownik do swojej pracy również potrzebuje źródła zasilania. Jednakowoż wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów mamy w swojej ofercie rozwiązanie, które zapewni zasilanie awaryjne przez krótki okres czasu.

Szerzej ten temat opisujemy na blogu w artykule – Fotowoltaika a brak prądu w sieci – co z prądem w domu?

Co z panelami gdy skończy się ich żywotność? Ile będzie mnie kosztował recykling?

Pytanie znacznie wybiegające w przyszłość, ale jest jak najbardziej zasadne. Natomiast trudno tutaj odpowiedzieć w dwóch zdaniach, odpowiadamy na nie szerzej w tym artykule – Recykling i żywotność paneli fotowoltaicznych – co po latach z fotowoltaiką? 

Czy panele fotowoltaiczne są odporne na warunki atmosferyczne?

Tak panele zostały zaprojektowane tak, by wytrzymywać, gradobicia, burze czy temperatury spadające poniżej -30°C. Panele fotowoltaiczne wiodących producentów w szczególności notowane w najważniejszym rankingu Bloomberga w Tier 1 przechodzą rygorystyczne testy wytrzymałościowe. Wyniki testów wskazują, iż panele występujące w/w rankingu, mają dużo większą odporność na warunki atmosferyczne niż pozostałych słabszej jakości producentów.

Czy panele wyglądają estetycznie na dachu?

Wszystko pozostaje w kwestii gustu, w naszej ofercie mamy 3 rodzaje wykończenia paneli. Mamy całkowicie czarne, które doskonale komponują się z czarną dachówką. Są również panele w jasnej barwie, z aluminiową ramką i białą folię ochronną. Trzeci model ma czarną ramkę i białą folię między komórkami. Także każdy znajdzie coś dla siebie, a naszym zdaniem, dach wygląda dużo lepiej z panelami fotowoltaicznymi.

Czy instalacja działa w czasie zimy?

Efektywność instalacji fotowoltaicznej jest zależna od mocy światła rozproszonego, które ją otacza. W skrócie im jaśniej, tym lepiej. Ta sama pora roku w różnych częściach Polski może się delikatnie różnić. Z pewnością w górach jest mniejsze zachmurzenie zimą niż w środkowej, czy północnej Polsce. Niemniej ze względu na to, że słońce jest w tym okresie bardzo nisko, to produkcja instalacji jest znikoma w porównaniu do miesięcy słonecznych. Dlatego tak ważne jest dobranie mocy instalacji tak, aby pokryła ona nasze całoroczne zapotrzebowanie na prąd pamiętając o wpływie poszczególnych pór roku na jej efektywność.

Ile waży taka instalacja? Jak mocno obciążony będzie dach?

Ciężar panelu fotowoltaicznego zależy tak naprawdę od jego rozmiarów. Z kolei wielkość modułu determinuje jego moc. Można zatem mieć instalację z mniejszą ilością cięższych paneli, bądź większą ilością paneli lżejszych. Obciążenie na m2 wynosi w przybliżeniu 12 – 13 kg. Średnia waga instalacji 10 kWp wraz z konstrukcją to około 600 – 650 kg. Zatem obciążenie konstrukcji dachu jest raczej znikome.

Ile energii wyprodukują panele fotowoltaiczne w ciągu roku?

Szacunkowo, przyjmujemy, iż optymalne warunki pogodowe w Polsce pozwalają na wyprodukowanie od 950 do nawet 1020 kWh z 1 kW w ciągu roku. Oczywiście jest to uwarunkowane kilkoma czynnikami, jednak najważniejszy jest poziom nasłonecznienia paneli fotowoltaicznych.

Jak długo działają panele fotowoltaiczne

Wysokiej klasy panele fotowoltaiczne cechują się bardzo długim czasem użytkowania. Optymalnie dobrana oraz prawidłowo założona przez doświadczonych monterów instalacja fotowoltaiczna jest inwestycją jednorazową i będzie działać przez wiele lat. (ok. 20-25 lat) Po 25 latach użytkowania będą one miały ok. 80-85% pierwotnej sprawności. Dlatego też najlepsi Producenci zdają sobie sprawę jak trwały jest ich produkt i proponują wieloletnie gwarancje.

Nasz blog

Lubimy dzielić się wiedzą i doświadczeniem, fotowoltaika to nasza specjalność. Sprawdź najnowsze wpisy na naszym blogu.

Rosną ceny energii i ogrzewania. Jak ograniczyć wydatki?

Rosną ceny energii i ogrzewania. Jak ograniczyć wydatki?

Rosnące ceny energii i ogrzewania mają obecnie ogromny wpływ na praktycznie każdą dziedzinę naszego życia - stawiają pod znakiem zapytania opłacalność biznesów i  ograniczają budżet domowy. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Jedną z odpowiedzi jest fotowoltaika....

Chcesz żebyśmy do Ciebie zadzwonili i opowiedzieli o naszej ofercie?